Přeskočit na obsah

WE ARE VGD

Let's talk
about us

O VGD

Více než 30 let jsme spolehlivými partnery úspěšných podnikatelů. Napříč Českou republikou, ale i v mezinárodním měřítku poskytujeme integrované poradenské služby. Od roku 2023 jsme členy přední světové poradenské organizace CLA Global. V České republice jsme hrdí na tým více než 260 odborníků ve třech pobočkách v Praze, Liberci a Olomouci. Jsme jedna rodina, která se stále rozrůstá a společně vytváří příležitosti. Jsme komunikativní, proaktivní, profesionální a důslední. Ctíme etické a diskrétní chování a důvěra klienta je pro nás vždy klíčová.

Kdo jsme

Historie VGD

Historie VGD se začala psát v roce 1993 v Liberci, kde Václav Podzimek a Jan Šuma zakládají společnost Podzimek a Šuma. O čtyři roky později, v roce 1997, společně se společností McDowell expandují do hlavního města a tím vzniká nová společnost McDowell, Podzimek a Šuma. Na počátku nového tisíciletí umožňuje vstup České republiky do Evropské unie fúzi s belgickou společností VGD a v roce 2001 tak vzniká společnost VGD, s.r.o.

V roce 2003 pak ke dvěma pobočkám v Liberci a v Praze přibývá i pobočka v Olomouci a ve stejném roce je založena první entita VGD Corporate finance. V dalších letech následují fúze se společnostmi Grenna (2006), Fasco (2010) a Mivo (2022). Postupně vznikají další entity – VGD Appraisal (2011), VGD IT Solutions (2015), VGD Technologies (2016) a VGD Legal (2018). V roce 2023 se skupina VGD stává hrdým nezávislým členem přední světové účetní a poradenské organizace CLA Global.

Integrované řešení na jednom místě

Ve společnosti VGD máme zkušenosti s poskytováním integrovaných služeb v oblasti auditu, outsourcingu finančního a mzdového účetnictví, v oblasti daňového, právního a transakčního poradenství, poradenství v oblasti oceňování, korporátních financí i v oblasti IT služeb.

Díky těsné spolupráci našich profesionálů z jednotlivých odvětví máme jedinečný vhled do obchodního světa a jeho dynamiky. Vnímáme jedinečnost každého klienta a podle toho navrhujeme a realizujeme integrovaná řešení, která pokrývají všechny ekonomické aspekty podnikání, zohledňují různorodé perspektivy oborů a zároveň plně rozumí konkrétním potřebám a požadavkům klienta.

Frame 872 (1)

VGD v číslech

30

let na trhu

260+

zaměstnanců

1000+

spokojených klientů

3

pobočky v ČR

Mezinárodní přesah

Mezinárodní přesah a zahraniční spolupráce

Všem našim klientům, jejichž podnikání překračuje hranice České republiky, jsou k dispozici naši kolegové ze zahraničních kanceláří VGD na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Německu, Belgii, Lucembursku a Nizozemí.

Zahraniční kanceláře VGD

Hrdí členové CLA Global

Od roku 2023 je VGD Česká republika hrdým členem přední světové účetní a poradenské organizace CLA Global, která sdružuje špičkové nezávislé účetní a poradenské firmy a nabízí tak jednu z největších platforem finančního outsourcingu a majetkového poradenství na světě.
Odborníci členských společností, mezi které se řadí i VGD Česká republika, tak mohou organizacím i jednotlivcům poskytovat auditorské, účetní, daňové i poradenské služby na špičkové mezinárodní úrovni a pomáhat jim procházet stále složitějším globálním podnikatelským a finančním prostředím.

CLA Global

Group-744-1

Reference

Děkujeme za dlouholetou podporu

Nesmírně mne těší, že aktivity naší Nadace jsou podporovány Vaší významnou společností již řadu let, a doufám v pokračování této skvělé spolupráce do dalších minimálně 20 let.

LOGO Nadace VIZE 97_zelené (003)
Dagmar Havlová

Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97

Profesionální a přátelský přístup

Děkuji za dlouholetou spolupráci a přeji skupině VGD spoustu dalších let úspěšného fungování.

rj_logo_nove_barevne_2020_01_bez-1
Pavel Dvořáček

ředitel a spolumajitel firmy R. Jelínek